Divadlo Polárka

Divadlo Polárka

Divadlo Polárka je brněnské divadlo pro děti a mládež, fungující od roku 1999. Zaměřuje se na tvorbu pro děti a mladé publikum (středoškolští a vysokoškolští) studenti, ať už formou představení pro školy nebo pro veřejnost.  

Malý vůz je platforma pro setkávání diváků a tvůrců Divadla Polárka. V programu divadla naleznete množství akcí, workshopů, dílen a diskuzí, kde můžete nahlédnout do tvorby představení, vyzkoušet si divadlo na vlastní kůži, nebo si prostě pohrát a strávit v námi v divadle příjemný čas. Pro školy nabízí Malý vůz také metodické a praktické listy k jednotlivým inscenacím. Dále pod záštitou Polárky funguje studentské divadelní studio PolaroID a dětské studio Polárníček.

Komunikaci s divákem a aktivní divácký přístup bere Polárka jako jednu z hlavních priorit, vznikají zde interaktivní inscenace pro různorodé věkové skupiny diváků (např. Slyšíš? Kdo to zpívá?, Jak jsem plul ke královně Severu či Antigona).     

Tyto aktivity má na starosti Malý vůz Divadla Polárka – tým lektorů, absolventů Ateliéru Divadlo a výchova JAMU a Katedry výchovné dramatiky DAMU, v současné době působící pod vedením Marie Bravencové.